Zapraszam do zaglądania do skrawka mojego świata, do oglądania poduszek, wałków i toreb...

niedziela, 19 czerwca 2011


GRYKA

Łuski gryki odznaczają się wieloma interesującymi właściwościami: są twarde, lecz jednocześnie elastyczne, nie nasiąkają wodą i są dość lekkie. Ponadto, tak jak ziele, zawierają wiele substancji leczniczych:
rutynę, kwasy organiczne i sole mineralne.
Te cechy sprawiają, że są bardzo dobrym tworzywem na wypełnienia materacy i poduszek. Ogromną zaletą jest trwałość tego rodzaju wypełnienia. W miarę upływu czasu ich właściwości nawet się poprawiają - dzieje się tak dzięki polerowaniu ich powierzchni, które zachodzi, gdy łuski ocierają się jedna o drugą.
Są one odporne na zgniatanie i swobodnie się przesypują, dzięki czemu nie zbijają się i nie odksztaucają. Zalety naturalnego wypełnienia

Chociaż większość z nas wie, że w łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, wiedza ta żadko jednak przekłada się na rzeczywistą troskę o właściwą higienę naszego snu. W naszych łóżkach dominują głównie niewymieniane latami materace i poduszki z gąbki lub pianki. Tego typu materiał nie odznacza się przewiewnością, co może prowadzić do powstania nieprzyjemnego, stęchłego zapachu.
W produktach z wypełnieniem naturalnym, pomiedzy łuskami znajdują się małe szczeliny, które zapewniają cyrkulację powietrza, co powoduje, że skóra jest zawsze sucha, nie przegrzewa się i nie poci. Ponadto nie nagrzewają się one od ciepła naszego ciała, zapewniając nam komfortowy sen.
Gryka dopasowuje się do ksztautu naszego ciała zapewniając nam w czasie snu stabilne podparcie i odciążając nam wiele wrażliwych miejsc w naszym ciele.Poduszki wypełnione łuską gryki są szczególnie przydatne dla alergików i osób cierpiących na choroby dermatologiczne, gdyż zawarte w łusce substancje posiadają właściwości hamowania rozwoju roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia. Dzięki niskiemu poziomowi wilgotności są to produkty wskazane również dla osób z dolegliwościami reumatologicznymi.
Dzięki naturalnym zdolnościom zwalczania mikroflory, gryka nadaje sie idealnie dla małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni wyksztaucony. To samo dotyczy również osób starszych i czesto chorujących.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz